EuroDesk Temas Noktamız

BİLGİ ALMAK İSTEYEN GENÇLERE KOLAYLIK

Telefonla soru sormak isteyenler 0236 231 11 29 nolu numaraya, gurkan@manisa.gov.tr e-posta adresine başvurabilirler.

EURODESK NEDİR?

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır.

Manisa Eurodesk Temas Noktaları

Manisa Valiliği AB Projeler ve Koordinasyon Merkezi

Avrupalı Gençlik Derneği

Eurodesk hizmetleri şunları içerebilir:

Ücretsiz soru yanıtlama hizmeti (e-posta ile, faks ile, telefonla, ziyaretle),

Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,

Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,

Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,

Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,

Kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması,

Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması

Avrupa Gönüllülük Hizmeti (EVS),18-30 yaşları arasında yüzlerce gencimiz 1 yıla kadar Avrupa’da diledikleri bir ülkede gönüllü faaliyetlerde yer alarak yabancı dillerini geliştirebilmekte, kültürlerarası iletişim becerilerini artırabilmekte, hiç tanımadığı yeni bir ortamda çalışabilme ve iletişim kurabilme stratejilerini öğrenebilmektedir. Üstelik bütün bunlara hiç bir ücret ödemeden ulaşmaları mümkün.

Gençlik çalışanlarının hareketliliği, gençlik çalışmalarında ve kuruluşlarında aktif kişilerin eğitimini, özellikle deneyimlerin, uzmanlığın ve aralarında iyi uygulamaların yanı sıra uzun süreli kalite projeleri ile ortaklıklar ve ağların oluşmasını sağlayacak faaliyetlerin değişimini destekler.

Bireylerin Öğrenme hareketliliği, temel mesleki eğitimlerine devam eden kişilerin yurtdışı eğitim fırsatlarını artırmayı Eğitim-öğretimden iş hayatına geçiş yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmayı hedeflemektedir.

Öğrenici Hareketliliği, Meslek lisesi öğrencileri ve çırakların yurtdışında bir işletmede veya çalışma temelli eğitim programı olan bir meslek okulunda staj yapmaları mümkün.